Korekta powiek

Plazma w medycynie estetycznej stosowana jest przede wszystkim do zmniejszania nadmiaru skóry w różnych okolicach twarzy i szyi.

Głównym zastosowaniem plazmy jest nieoperacyjna korekcja powiek górnych oraz dolnych. Dodatkowo plazma może być stosowana do likwidacji drobnych zmarszczek w okolicy ust, oczu czy szyi.

Urządzenie działa na zasadzie wytwarzania mikrowiązki plazmy, która powstaje na skutek różnicy potencjałów pomiędzy powierzchnią skóry, a końcówką urządzenia. Na skutek tego procesu dochodzi do sublimacji naskórka (odparowania) i w konsekwencji obkurczenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Efektem jest zmniejszenie nadmiaru skóry w danej okolicy. W przypadku powiek górnych dochodzi do ich uniesienia dzięki czemu uzyskujemy efekt „otwartego oka”.

Zabieg trwa około 15 min i przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym – krem.

Po zabiegu skóra może przez kilka dni być obrzęknięta. Widoczne są też mikrostrupki, które zwykle odpadają po kilku dniach. Cały proces gojenia u większości pacjentów trwa około 7 dni. Zalecane jest stosowanie odpowiednich kosmetyków przyspieszających gojenie naskórka, które w zależności od stanu pozabiegowego  zaleca lekarz przeprowadzający procedurę.

Po zabiegu należy unikać intensywnego opalania skóry poddanej zabiegowi przez okres 6 tygodni oraz dodatkowo stosowanie w tych okolicach kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.